1+1 Ev Nasıl Dekore Edilir?

 

1+1 evler nedir ve nasıl bir kullanım açısı vardır?

 

1+1 evler çok büyük olmayan bir ev düzenidir. Eşya açısından eşyalı ve ya eşyasız olabilir. Genellikle tek yaşayan insanlar tarafından tercih edilir ve kullanılır. Kiralık olarak ve ya satılık olarak tercih edilebilir. Öğrencilerin ve ya tek yaşayan insanların favorisi olarak hep aranan bir ev tipidir. Bunun için tercih edilen evler ısınma açısından da çok kolaylık sağlar faturalar daha az bir ücretle ödenir ve çok fazla ev eşyasına gerek duyulmaz. Tek yaşamayı seven insanlar için de tercih edilir. Büyük evlere göre çok daha masrafsız ve samimi bir ortam oluşur. Genellikle site içerisinde bulunur ve etrafında da market gibi ihtiyaçların bulunduğu bir çevre olur. Eğer okul içinse okula yakın bir alanda da tercih edilebilir, duraklarında yakın olduğu yerlerde de daha çok tercih edilir.

ev nasıl dekore edilir 2 - 1+1 Ev Nasıl Dekore Edilir?

1+1 evler için hangi eşyalar kullanılır?

 

1+1 evler için büyük evler kadar eşyaya ihtiyaç duyulmaz. Bunun için beyaz eşyalar ve oturma grubu başlıca alınabilir. Daha sonra yaşayacak olan kişi kendi odası için yatak odası takımı veya istediği başka bir dizaynı tercih edebilir. Mobilya dükkanlarına gidip bunları temin edebilirsiniz, daha uygun fiyat için araştırmalar yapılabilir. En çok da sosyal medyadan alışveriş hız kazanmıştır. Daha sonra evin eksikleri araştırılır sonrasında eksik olan ve ya kırık olan malzemeler temin edilir tamir gerekiyorsa tamirat işleri halledilebilir. Yaşayacak olan insan evinin iç dizaynı için biblolar, tablolar tercih edebilir buna duvar kağıdı ve rafı da eşlik edebilir. Tamamen zevklere göre dizilen evler uzun süre yaşamak için de sıkılmadan yaşamayı sağlar. Onun dışında çeşitli spotlar kullanılabilir veya evcil hayvanımız varsa onun için uygun bir köşe yapılabilir kutu evler alınabilir. Kendi yaptığımız dekoratif eşyalara da evimizde yer verebiliriz böylece daha değişik ve ilgi çekici bir eve sahip oluruz.

11 ev nasıl dekore edilir - 1+1 Ev Nasıl Dekore Edilir?

1+1 de eşyalar nasıl yerleştirilmelidir?

 

Evet, gerekli tüm eşyalar alındı sırada ne olabilir tabi ki eşyaları uygun bir şekilde yerleştirmek. Bunun için evimizin küçük olduğunu unutmamalıyız. Evi geniş gösterecek renkler ve yer kaplayamayan mobilyalar tercih edilmelidir. Eğer bunlar yapılırsa daha geniş bir odamız var gibi görünür. Gereksiz eşyalara yer verilememeli daha çok ihtiyaç olan eşyalara öncelik verilmelidir. Onun dışında evi açık bir renge boyamak daha ferah bir ortam yaratır açık renkli perdeler de daha ferah bir ortam için uygundur. Kendi kişisel odanız için ise kendi tarzınızı yaratıp zıt renklerle de uyum sağlayabilirsiniz. Kendinize ait bir çalışma bölgesi düzenleyebilir, çalışmalarınıza orada devam edebilirsiniz. Mutfağınız için ise yine dar alan oluşturmamalı kapanıp açılan masa ve sandalyeler tercih edebilirsiniz böylece yerden tasarruf sağlamış olursunuz. Daha fazla dekorasyon örneği için dergiler ve sosyal ağlar size değişik fikirler edindirir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz