Apple’A Nasıl Müzik Yüklenir?

 

Apple ekosisteminde yer alan Macbook, MacOS, iPhone, iOS, Watch, WatchOS ve daha bir sürü yazalım ve cihaz o kadar iyi entegrasyon ile çalışabilmektedir ki birçok iş alanında çalışan kişilerin vazgeçemeyeceği konuma sahip olmaktadır. Bir iş takibi yapması gereken firma sahibinden tutun da ufak çizimler yapan bir grafikere, mühendislik çalışmaları için çizim yapanlardan video içerik sitelerine video düzenlemeleri yapanlara kadar birçok alanda hem süreklilik hem iyi verim hem de daha uzun bir ömür sağlayan Apple birçoğumuzun da öncelikli seçimi haline gelmiştir. Ancak bu tüm güzelliklerin yanında bazı kısıtlamalar olması da veya bazı işlemlerin zor olmasından dolayı da kullanıcıların bir bölümü Apple bir cihaza sahip olmak istememektedir. Çünkü daha kısıtlı işlemler, daha pahalı ücretler ve oyun gibi alanlarda kısıtlı yeteneklere sahip olması da insanları başka teknoloji markalarına geçişi sağlamaktadır.

apple müzik yükleme - Apple’A Nasıl Müzik Yüklenir?

Apple Cihaza Müzik Yüklenir Mi?

 

Android ve Windows cihazlarda bu işlemler sayısız diyebileceğimiz kadar fazla web sayfalar ve uygulamalar ile mümkündür. Hatta direkt olarak kablolu bağlantılar ile de oldukça kolaydır. Bundan dolayı da bazı kullanıcılar geliştirilebilir ve açık kaynak kodlu teknoloji ürünlerini tercih edebilmektedir. Apple bu konularda biraz daha fazla güvenlik önlemlerine ve sınırlamalara sahip olduğu için önceliği bu olmayan kullanıcılara daha uygundur. Apple cihazlarda yasal olan ve Apple desteğine kavuşmuş uygulamalar ile müzik yüklenebilmektedir ancak eğer bu müzik servis sağlayıcılarını tercih etmiyor, bunları kullanmak istemiyor veya herhangi bir ücret ödemek istemiyorsak güvenli olmayan diğer yöntemleri kullanmak zorunda kalıyoruz. Öyle ki bu müzik servis sağlayıcıları yardımıyla sahip olduğumuz, satın aldığımız ve kütüphaneye eklediğimiz müzikleri herhangi bir aktarımda kullanamıyor, herhangi bir şekilde paylaşamıyoruz. Bu müzikler yalnızca o servis sağlayıcıları içerisinde çalışabilmektedir ve yazılım olarak da güvenlik açısında kopyalanmalara ve korsanlığa karşı çok iyi güvenliğe sahiptirler. Bu yüzden bu müzikleri videolarımızda, slaytlarımızda, sunumlarımızda veya tüm cihazlarımızda kullanabilmek maalesef mümkün değildir. Tüm cihazlarımızda ortak kullanabilmek için yalnızca bu müzik servis sağlayıcılarını tüm cihazlarda kullanmamız gerekir.

apple müzik nasıl yüklenir - Apple’A Nasıl Müzik Yüklenir?

Apple Cihaza Nasıl Müzik Yüklenir?

 

Zaten müzik servis sağlayıcılarının harika teknoloji ürünlerinin yeteneklerinden bahsettik ve illegal ve güvenli olmayan yollar ile nasıl müzik yükleyeceğiz. Bunun için de üçüncü parti uygulamalar ve bazı web siteleri mevcuttur. Bu sayede herhangi bir video içerik sitesinde bile yer alan bir formatı rahatlıkla cihazımıza indirebiliriz. Bu müzikleri de bağdaşık gelen müzik oynatıcıları ile dinleyebilir veya yine başka bir üçüncü parti uygulaması kullanabiliriz. Ancak daha önceden de vurguladığımız gibi bu üçüncü parti uygulamalar ve web sitelerden indirilen dosyaların güvenliği tartışılabilir, cihazlarınıza zarar verebilir ve yazılım problemlerine de yol açabilir. Bu yüzden bizler hem telif hakkı hem yasal hem de güvenlik açısından orijinal müzik servis sağlayıcılarını tercih etmenizi öneririz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz