Astroloji Gezegen Sembolleri

 

Tüm gezegenlerin doğum haritanızdaki konumu, astrolojik yorumu, astroloji boyutu ayrıntılı şekilde incelenmelidir. Her gezenin ayrı bir konumu ve bu konuma bağlı ayrı bir anlamı vardır. Tüm bu anlamlar yaşamınızla ilgili gizli şifreler taşır.

 

Güneş

 

Yönettiği Burcu: Aslan

Güneş doğum haritanızda hangi burçtaysa burcunuz o burçtur. Bu gezegen benliğinizi, harekete geçme gücünüzü nereden aldığınızı, zevk alanlarınızı, sevdiğiniz sevmediğiniz şeyleri ve kendinizi anlatma biçiminizi anlatır.

 

Ay

 

Yönettiği Burcu: Yengeç

Ay içimizi, hislerimizi, alışkanlıklarımızı yönetir. Hislerimizi anlatma biçimimiz doğum haritasında ayın bulunduğu burca göre belirlenir. Örneğin ay burcumuz balıktaysa duygularımızı ifade etme şeklimiz balık burcu özellikleri gösterir.

 

Merkür

 

Yönettiği Burcu: İkizler, Başak

Merkür, iletişimdir. İletişim kurma becerilerini, sorunları çözme şeklini, idrak etme öğrenme şeklini, bilme isteğini Merkür anlatır. Merkür’ün retrosu, gerilemesi bu sebeplerle çok önemlidir.

 

Venüs

 

Yönettiği Burcu: Boğa, Terazi

Aşkı ve güzelliği temsil eden gezegendir. Şefkati, aşkı, romantizmi, zenginliği, şansı ifade eder.

 

Mars

 

Yönettiği Burcu: Koç

Cinsellik, motive olma, öncelik, saldırganlık, güvenilirlik, dayanma gücü ve hedef gibi konular bu gezegenin alanıdır. Yaşama karşı enerjimizi de bu gezegen belirler.

 

Jüpiter

 

Yönettiği Burcu: Yay

Şans, yaşam felsefesi, bolluk, bereket gibi konular bu gezegenin alanıdır. Jüpiter, büyütür ve geliştirir.

 

Satürn

 

Yönettiği Burcu: Oğlak

Bu gezegen tutkuları, başarılmak istenen şeyleri, kariyer hedeflerinizi, zenginliği anlatır. Bir hedefe yönelik istikrar ve disiplini belirler.

 

Uranüs

 

Yönettiği Burcu: Kova

Uranüs, fevriliklerin gezegenidir. Bağımsızlık, isyankarlık, ani değişim gibi alanlar bu gezegen tarafından yönetilir. İlk görüşte yıldırım aşkı ve aniden olan beklenmedik kazalar bu gezende yer alır.

 

Neptün

 

Yönettiği Burcu: Balık

Bu gezegen ilhamları, düşünce ve hayal gücünü ifade eder. Rüya ile gerçeğin karıştığı anlar ona aittir. Gerçeklere saplantılı olma veya kaçma, hayalperest kişilik veya realist kişilik ve benzeri durumlar bu gezegenin etkileridir. Doğum haritanızdaki konumu retrosu veya gerilemesi önemli şeyler anlatır.

 

Pluto

 

Yönettiği Burcu: Akrep

Sürekli kocaman değişimleri, içinizde kuvvetli veya zayıf hissettiğiniz kısımları, inandıklarınızı, inandıklarınızda meydana gelen ani farklı değişimleri bu gezegen yönetir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz