Doğal Yöntemlerle Nasıl Bronzlaşılır?

 

Bronz bir ten yazın herkesin özendiği ve hayal ettiği bir durumdur. Fakat bazen bronzluk sevdası ile acılı ve ağrılı sonuçlar elde edinilebilir. Bunun önüne geçmek için kişiler genelde solaryuma yönelir. Fakat solaryumun da zararları malumdur. Parıltılı bir bronzluk yakalamak için birçok yol vardır. Bunlar krem ve yağlar ile de mümkündür. Piyasadaki krem ve yağlar özellikle koruma faktörü devreye girdiğinde cepleri yakabiliyor. Biz de bu yazıda sizler için en iyi sonuç ve maliyet ile altın gibi parlayan bir bronzluk için kullanabileceğiniz doğal yöntemleri derledik.

 

Sağlıklı Bronzluk İçin Yapılması Gerekenler

 

Güneşin yoğun olduğu öğle saatlerinde güneşten kaçınmaya çalışın. Sizin için en uygun saatler akşamüstü ve sabah saatleri olacaktır. Güneş ışınları cilt kanserine sebebiyet verebilir. Bu sebeple mümkün olduğu kadar cildinizi bu saatlerde güneşten uzak tutun. Deride yanma sonucu oluşan kızarıklıklar ve bunların doğrultusunda oluşan deri soyulmalarından kaçınmak için kısa bir sürede sonuç almayı beklemeyin. Bu süreyi sabır ile geniş bir zamana yayın. Bronzluğa hazırlık veya bronzluğun devam etmesi gibi amaçlar ile solaryuma girmeyin. Bu elde ettiğiniz bronzluğa değmeden, daha kötü sonuçlar ile size geri dönüş yapacaktır. Mutlaka koruyucu kullanın. Güneş koruyucuları sizin bronzlaşmanıza engel teşkil etmez. Sadece sizleri güneşin zararlı ışınlarından korur. Bu da cilt sağlığınız için önemlidir. Denizin içinde veya dolaşırken bronzlaşmanız hem daha eğlenceli, hem de daha iyi bir sonuç için gereklidir. Sahilde uzanarak bedenin her yerini eşit miktarda bronzlaştıramazsınız. Bu sebeple sizi harekete davet etmek kaçınılmaz olacaktır.

Bronzlaşmak - Doğal Yöntemlerle Nasıl Bronzlaşılır?

Doğal Yöntemler ile Bronzlaşma Yolları

 

Meşakatli durumlar ile baş etmeden pratik bilgiler ile bronzlaşmak mümkündür. Yapmanız gerekenler; vücut kreminiz ile kakao tozunu birleştirmeniz ve bunu vücudunuza uygulamanız doğal bronzlaşma yöntemleri için kullanılan bir yoldur. Doğal yağlar da bu yollardan biridir. Doğal yağ olarak zeytinyağı, avokado yağı, Hindistan cevizi yağı, susam yağı ve buğday yağı gibi yağlar kullanabilirsiniz. Bu yağları güneşlenirken sürdükten sonra temizlemek de büyük derecede önem arz eder. Bir fincan kahve ve 2 çay kaşığı zeytinyağı ile bir kür hazırlayıp uygulamanız da uygulayabileceğiniz yöntemlerden biridir. Tüm bunların dışında bol su tüketmeyi ve cildinizi nemlendirmeyi de unutmamanız gerekmektedir. Nemlendirilmiş bir cilt ile sağlıklı ve parlak bir bronzluk elde edeceksiniz. Gözlerinizi de güneşlenirken korumak için gözlük veya şapka gibi aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Doğal yöntemlerle bronzlaşmak - Doğal Yöntemlerle Nasıl Bronzlaşılır?

Aman Dikkat!

 

Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için saatlerini iyi ayarla. Öğle saatlerinde güneşlenmek yanma, soyulma gibi zararların dışında güneş çarpması sonucunda daha kötü olaylara sebebiyet verebilir. Cilt sağlığı için de bu saatlerde yayılan zararlı ışınlar büyük önem arz eder. Bu sebeple vücuttaki benler ve lekelerde değişiklik yaşandığı durumda bir doktora görün, geciktirme. Soyulma durumları cilt güneşte uzun süre kaldığında kuruduğu için gerçekleşir. Bu sebeple vücudu ve aynı zamanda dudağı da nemlendirmek gerekir.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz