Haftalık Diş Bakımı & Yüz Maskesi

 

Kendine özen gösteren bakımlı hanımlar, hem günlük hem de haftalık rutinler halinde diş bakımı ve yüz maskesi uygulamaları yapmaktadır. Güzellik merkezlerinde harcanan vakit ve paranın yanı sıra evde doğal yöntemler ile kolaylık bakım sağlanabilmektedir. Hem ağız ve diş sağlığı için diş bakımı hem de cilt için yüz maskesi uygulamaları evde rahatlıkla yapılabilmektedir.

 

Haftalık Diş Bakımı

 

Beyaz ve daha estetik dişlere sahip olmak isteyen kişiler için günlük ve haftalık yapılan bakım programları bulunmaktadır. Haftalık uygulanan bakımda dişlerdeki plakların temizlenmesine yardımcı olacak doğal ürünler kullanılmaktadır. Dişlerdeki plakları temizlemek için en etkili yöntem karbonat ile fırçalamaktır. Diş bakımı için haftada en az iki kere dişlerin karbonat ile fırçalanması önerilmektedir. Diş aralarında oluşan bakterilerin yok edilmesi ve plak oluşumunun engellenmesi için düzenli olarak bu uygulama yapılmaktadır.

Young woman at dental clinic 452061 - Haftalık Diş Bakımı & Yüz Maskesi

Diş bakımı için dikkat edilen bir diğer konu ise beyazlıktır. Dişlerin beyaz gözükmesini isteyen kişiler dişlerine haftada iki kere limon uygulaması yapmaktadır. Limon diş bakımı için oldukça önemlidir. Dişlerin beyazlamasını sağlayan limon aynı zamanda diş taşının oluşmasına da engel olmaktadır. Diş bakımı için her gün sabah ve akşam olmak üzere diş yapısına uygun fırça ve macun ile fırçalama oldukça önemlidir. Çürük ve plak oluşumunun önüne geçilmesi için diş bakımı ve sağlığına özen gösterilmelidir.

 

Güllü Doğal Yüz Maskesi

 

Gül, cilt maskelerinde kullanılan oldukça faydalı bir üründür. Gül suyunun düzenli cilde uygulanması, cilt renginin eşitlenmesini sağlamaktadır. Yaşlanma karşıtı olan gül suyu, yüz maskesi için de uygun ürünlerden biridir. Evde pratik yüz maskesi hazırlamak isteyen kişiler bir miktar gül suyu ve süt tozunu karıştırarak kendi cilt yapısına uygun maskeyi elde etmektedir. Bu maske ciltte yarım saat bekletilmektedir. Haftada 2 kere uygulanabilir.

Pretty young woman in dental chair 545497 - Haftalık Diş Bakımı & Yüz Maskesi

Kahve ve Şeker Maskesi

 

Cildin ölü derilerden arınması için uygulanan en etkili maske kahve ve şeker ile hazırlanan maskedir. Yüz maskesi olarak ciltte oldukça güzel bir his bırakan kahve ve şeker maskesi, hızlı bir şekilde hazırlanarak uygulanmaktadır. Bir kase içerisine 1 yemek kaşığı kahve ve 1 yemek kaşığı şeker konularak karıştırılır. Ardından 3 yemek kaşığı su ya da limon suyu eklenerek macun kıvamına getirilir. Ardından cilde masaj yaparak uygulanır.

 

Bu yüz maskesi ciltteki ölü derileri ve hücreleri yok etmektedir. Böylelikle cildin tıkalı olan gözenekleri açılarak, cildin nefes alması sağlanır. Aynı zamanda cilde peeling etkisi yaratarak daha yumuşak ve temiz bir cilt elde edilmesini sağlar.

 

Sıkılaştırıcı Bal ve Badem Maskesi

 

Sıkılaştırıcı etkisi bulanan bal ve badem maskesi, ciltte kırışıklık oluşumunu engellemektedir. Cildin daha gergin ve genç gözükmesine yardımcı olan bu maske iki malzeme ile hazırlanmaktadır. Bir avuç çiğ badem dövülerek toz haline getirilir. Ardından maske kıvamı alana kadar bal eklenir ve karıştırılır. Temiz cilde uygulanarak yarım saat bekletilir. Bu maske haftada iki kere rahatlıkla uygulanabilmektedir. Aynı zamanda etkisini arttırmak için maske sonrası cilde tonik ya da nemlendirici uygulanmaktadır.

Healthy young woman with toothy 437358 - Haftalık Diş Bakımı & Yüz Maskesi

Besleyici Etkisi Olan Salatalık Maskesi

 

Yüz maskeleri arasında en klasik ve faydalı etkisi olan ürünlerden biri salatalık maskesidir. Salatalık maskesi cilt yüzeyinde bulunan faydalı hücrelerin artmasına yardımcı olur. Aynı şekilde cilt tonunu eşitleyerek güneş lekelerinin de önüne geçer.

 

Salatalık maskesi için 1 adet orta boy salatalık püre haline getirilir. İçerisine 1 yemek kaşığı limon eklenerek karıştırılır. Ardından temiz cilde uygulanarak yaklaşık 20 dakika bekletilir. Son olarak durulanarak cilde nemlendirme işlemi yapılır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz