1)Tokyo Ghoul

İnsanlar ile birlikte yaşamakta olan ve insan yiyen ghoul olarak da adlandırılan canavarların olduğu bir evrende karakterimiz Kaneki’nin yaşamı üzerinde ilerlese de toplumun bölünmesi, siyaset ve insanlığı sorgulatacak olay örgüsü ile listenin ilk sırasında olmayı hak eden bir anime.

Karantinada İzlenebilecek 5 Anime - Karantina'da İzlenebilecek 5 Anime

2) One Punch Man

Sadece şınav ve mekik çekerek ne kadar mı güçlenebilirsin? Bu anime sana bunun cevabını verebilir. Hikayemiz ana karakter olan Saitama’nın bir ofis çalışanı olmaktan bıkıp kahraman olmaya karar vermesi ile başlıyor.

Anime süper güçleri olan kahramanların sıralamasının olduğu ve dünyayı bu kahramanların koruduğu bir evrende geçiyor. Ana karakterimiz Saitama ise bu evrendeki en güçlü kahraman fakat gücü pek de göründüğü gibi değil karantina günlerinde gülmek istiyorsanız bu anime tam size göre.

Karantinada İzlenebilecek 5 Anime film - Karantina'da İzlenebilecek 5 Anime

3)Scissor Seven

Netflix’in yeni yayınladığı bir Çin animesi olan Scissor Seven başlarda biraz garip gelse de izledikçe güzelleşen bir komedi animesi.

Hikayemiz her türlü işi deneyip pek de para kazanamayan saf Yedi karakteri üzerinde işleniyor Yedi ve Tavuk arkadaşı para kazanmak için her türlü yolu deniyorlar en sonunda Yedi’nin bir suikastçi olmasında karar veriyorlar ve Yedi yarı zamanlı berberlik ve yarı zamanlı suikastçilik yapmaya başlıyor Yedi’nin Tavuk ile karşılaşmadan önce geçirdiği kaza sonucu hafızasını kaybetmesi üzerine bu ikili bir yandan suikastçilik yapıp diğer yandan Yedi’nin geçmişini hatırlaması için uğraştıkları bir serüven.

 

4)Kimetsu No Yaiba

Hikayemiz geceleri dışarıda gezersen iblislere yem olabileceğin bir dünyada geziyor. Bu animede iblislerin ailesini katlettiği ve kız kardeşini iblise çevirdikleri Tanjiro Kamado’nun hikayesini izliyoruz çocuğun gelişim hikayesini de diyebiliriz.

Bu evrende iblisler ve iblis avcılarının olduğu bir dünyada ailesinin intikamını almak ve iblise dönüşen kız kardeşini iyileştirmek isteyen karakterimizin iblis avcısı olmaya çalışmasını izliyoruz.

En iyi anime filmler - Karantina'da İzlenebilecek 5 Anime

5)Tate no Yuusha no Nariagari

Bu animede Iwatani Naofumi, Kahramanlık görevi için başka bir evrene çağırılır ve kendisi gibi 3 kişi de onunla birlikte çağırılmıştır her biri farklı silahlar ile donatılır.

Naofumi Kalkan Kahramanı seçilir ve ona kalkanı verilir fakat bu dünyada bu kahramanlar arasından en güçsüz görüneni kalkan kahramanı olduğu için kimse ona saygı duymaz ve ihanete uğrar ihanete uğradığında kimse onun doğruyu söylediğine inanmaz ve onu dışlar kahramanımız kendi kendini geliştirme yolunda ilerlemeye çalışır ve onunla birlikte gelen diğer kahramanlar onu dışlar hikayemiz Naofuminin gelişimini anlatıyor eğer başrolü aptal olmayan bir gelişim hikayesi izlemek istiyorsanız bu anime tam da size göre

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz