Lol Sesli Sohbet Nasıl Kullanılır?

 

Dünyanın ve hatta Türkiye’nin büyük bir kitlesi tarafından beğenilmiş online moba oyunu olan League of Legends, eski oyun olmasına rağmen halen popülerliğini yitirmemiştir. Piyasaya ilk olarak 2019 yılında girmiş olan moba oyunu, tüm rakiplerini geride bırakmış ve diğer tarz oyunları dahi geride bırakmayı başarmıştır. Her geçen gün oyuncu sayısı giderek artan League of Legends, günümüzde milyonları aşan oyuncu sayısına sahiptir.

 

Yaklaşık 10. Yılını dolduran oyun olmasına rağmen sesli sohbet özelliği oyunculara yaklaşık 3 yıl önce sunulmuştur. Oyun içerisinde her ne kadar oyuncuların iletişim kurması için özel sinyaller kullanılması sağlanmış olsa da oyunun daha etkili oynanabilmesi adına sesli sohbet özelliği getirilmiştir.

 

Lol Sesli Sohbet Ayarları Nasıl Yapılmalı?

 

League of Legends oyununda oyunların daha eğlenceli ve zorlu geçmesi adına lig sistemi bulunuyor. Kendi liglerinden daha yüksek lige ulaşmak isteyen oyuncular, en fazla bir arkadaşı ile birlikte aynı oyuna girebilmektedir. League of Legends istemcisi üzerinden sesli sohbet ayarı yapmak ve oyun içinde sohbet edebilmek için ilk olarak oyuna girmeden önce grup kurulması gerekiyor. Sesli sohbetin diğer ayarları için şu adımları uygulamak gerekir:

 

  • İstemcinin sağ üst kısmında bulunan x işaretinin yanındaki butona yani ayarlara tıklayın.

 

  • Sol kısımda yer alan SESLİ SOHBET’e girin. Oradan GİRİŞ AYARLARI- Ses Giriş Cihazı’nın altındaki Varsayılan Sistem Cihazı kısmını kendi mikrofonunuzu seçerek değiştirin ve ardından TAMAM’a basın.

 

  • Bu işlemlerin ardından oyun seçim ekranında sağ alt kısımda bulunan mikrofon görseline tıklayın. Oyuna girmenizin ardından sesli sohbet özelliği aktif olacaktır.

lol sesli sohbet - Lol Sesli Sohbet Nasıl Kullanılır?

Lol Sesli Sohbette Arkadaşımın Sesi Neden Gelmiyor?

 

Bazı oyuncular sesli sohbet ayarlarını doğru yaptığı ve seslerinin arkadaşlarına ulaştığı halde, arkadaşlarının seslerinin gelmediği konusunda şikâyetçidir. Kendi sesiniz karşıdan duyuluyor ancak arkadaşınızın sesi size gelmiyorsa, bahsedilen ayarların karşı kişi tarafından yanlış yapılması ya da hiç yapılmamış olmasıdır. Genel – SESLİ SOHBET kısmında yer alan Ses Giriş Cihazının, Varsayılan Sistem Cihazı olmadığından emin olmanız gerekmektedir.

 

Lol Sesli Sohbet Kullanarak Karşı Takım İle İletişim Sağlanır Mı?

 

Toplam 2 takım ve 10 oyuncunun tek bir Sihirdar Vadisi haritasında kıyasıya mücadele etmiş olduğu League of Legends oyununda kullanılan sesli sohbet özelliği, yalnızca aynı takımda yer alan arkadaş veya arkadaşlarınız için geçerlidir. Karşı yani rakip takıp oyuncuları ile lol sesli sohbet özelliğini kullanarak iletişim kurulamaz.

League of legends sesli sohbet - Lol Sesli Sohbet Nasıl Kullanılır?

League of Legends Oyununda Amaç Nedir?

 

Yaklaşık 150’den fazla farklı şampiyonları ve bu şampiyonlarında çeşitli yetenekleri bulunan League of Legends oyununda temel amaç, rakip takımın kulelerini, inhibitörlerini ve son olarak nexusu yok ederek oyunu kazanmaktadır. Bu işlem kimi zaman 15-20 dakika gibi sürede bitse de oyundaki gelişmelere bağlı olarak 30 dakika hatta 1 saat gibi sürede de bitmektedir. 2 takım ve 5×5 toplam 10 oyuncu ile oynanan oyun, farklı şampiyonların yeteneklerini doğru kullanmak ve rakip takım oyuncularının hareketlerini tahmin ederek oyunu kazanmak üzerine kuruludur.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz