1.WHEELMAN /2017/IMDB 6.4

Filmimizin yönetmen koltuğunda Jeremy Rush isimli usta yönetmen bulunmakta.

Arınma Gecesi, Kingdom gibi serilerde yer almış olan ünlü aktör Frank Grillo’nun başrol olarak bulunduğu bu filmde;

Profesyonel bir sürücü olan Wheelman her zamanki gibi iş için tanımadığı kişiler ile buluşup şoförlük yapması için kiralanıyor, kiralanma sebebi ise planı yapılan bir banka soygunudur.

Soygun sırasında başrolümüze aniden bir çağrı geliyor, hattın ucundaki adam başrolümüze banka soygunu yapan ekip arkadaşlarının parayı çaldıktan sonra kendisini öldüreceğini söylüyor. Durum karşısında kuşkulanan ve korkan Wheelman çareyi para bagaja yüklenir yüklenmez kaçmakta buluyor.

Daha sonra Wheelman’ı arayan kişi parayı kendisine getirmez ise eşini ve kızını öldüreceğini söylüyor, kararsızlıkta kalan Wheelman mafya ile birlikte çalışmak ve durumdan kurtulmak için kendisini hazırlıyor. Tabii ki bu sırada parasını alıp kaçtığı mafya da çoktan peşine düştü bile. Sizce usta sürücü peşindeki mafyadan kaçıp ailesini kurtarabilecek mi?

 

  1. THE ACCOUNTANT /2016/ IMDB 7.4

Sıradaki filmimizde ise dram ve suç kategorisini sevenler için paha biçilemez bir film.

Yönetmen koltuğunda Gavin O’Connor oturuyor.

Filmde otizm hastası ana karakterimiz Chris’in babası ABD ordusunda bir albay olarak yer almakta, Albay olan baba karakterimiz çocuklarını sürekli olarak savaşçı gibi yetiştirmekte ve onlara askeri eğitim vermektedir, 2 oğlundan birinin otizm hastası olması sebebiyle ondan faydalanmaya çalışacak insanlar olduğu düşüncesi aklına yer etmiş ve onun üstüne daha fazla düşmüştür.

Evdeki bu gergin askeri havaya dayanamayan anne evi terk etmiş ve otizm hastası ana karakterimiz bu şekilde bir çocukluk geçirmek zorunda kalmıştır.

Günümüzde küçük bir alışveriş merkezinde adli muhasebeci olarak çalışan Chris aynı zamanda suçlular ve terörist şirketler için örgütün içerisindeki mali aldatmacaları tespit işleri yapmakta.

Aksiyon ve akıl oyunları içerisinde geçen film izleyicileri yer yer aksiyon sahneleriyle heyecanlandırıp yer yer zeki başrolü ile hayrete düşürüyor.

 

  1. SPECTRAL /2016/ IMDB 6.3

Film bilim kurgu ve aksiyon severleri ekrana kitleyecek mükemmel bir yapıt.

Yönetmen koltuğunda Nic Mathieu isimli usta yönetmen oturmakta.

Film iç savaşın kıyısında olan Moldova’ya askerî destek götürmek için yola çıkan amerikan askerlerinin esrarengiz bir şekilde öldürülmeleri ile başlar.

Bu esrarengiz ölümler sonrasında DARPA (Savunma İleri Araştırma Projeleri Ajansı) tarafından anlam verilemeyen bu olayların çözülmesi ve araştırılması için bir ekip kurulup gönderilecektir.

Gönderilen ekibe ana karakterimiz Dr. Mark Clyne’in de katılması ile serüvenimiz başlar.

Ekip yola çıktığında her şey yolundadır fakat kısa süre sonra olaylar hiç de umdukları gibi gelişmez ve kendilerini birçok tarafın bulunduğu bir ölüm kalım savaşı içerisinde bulurlar…

Film Eınsteın’ın bir teorisi üzerine kurgusal bir şekilde düşünülmüş ve kaleme alınmış olup aksiyon ve bilimin harmanlanması ile mükemmel bir yapıt.

 

  1. THE OLD GUARD /2020/IMDB 6.8

Sıradaki filmimiz aksiyon, macera ve fantezi üzerine işlenmiş olan harika bir yapıt.

Yönetmen koltuğunda Gina Prince-Bythewood oturmakta.

Film, ana karakterimiz Andy’nin kendi komutasındaki bir ölüm mangası üzerine şekillenmektedir, bu grup hiçbir görevde başarısız olmaz ve asla aynı işveren için iki defa çalışmama gibi bir de kuralları vardır.

Bunun sebebi gruptaki bireylerin her birinin ölümsüz olmasıdır, filmin başlangıcında bir işverenin görevini tamamlarlar ve sonrasında iş verenin birkaç sivil kızın Andy ve ekibi ona yardım etmezse terörist bir grup tarafından öldürüleceğini söylemesi üzerine kendi kurallarını ihlal edip bu işveren için 2. kez göreve katılırlar, bilmedikleri şey ise bu görevin onların ölümsüzlüklerini ele geçirmek için kurgulanmış bir kumpas olmasıdır. Bakalım Andy ve ekibi bu komplodan sağ çıkıp misyonlarına devam edebilecekler mi?

 

  1. ZODİAC /2007/IMDB 7.7

Zodiac katilini eminim birçoğunuz duymuştur, zekâ, polisiye ve aksiyonun iç içe olduğu mükemmel bir yapıt.

Yönetmen koltuğunda David Fincher oturmakta.

Gerçek bir hikâyeden alınmış olan film Amerika’da 1960’lı yıllarda geçmiş olan bir seri katil vakasını anlatmaktadır.

Filmde işlediği hiçbir cinayette kendisinden iz bırakmayan usta bir katilin peşinden koşan amerikan polisini izliyoruz.

Katil arkasında iz bırakmıyor dedik ancak kendisi bu polisler için arkasında şifreli mesajlar ve notlar bırakmaktadır tabii ki polis bu katili yakalayamaz. Bir süre sonra bu katil gazetelere Zodiac imzalı mektuplar göndermeye başlar. Yıllar ilerledikçe cinayetler azalır ancak hâlâ zaman zaman tekrarlanmaktadır ve tek tük mektuplar da gazetelere gelmektedir.

Aradan 10 yılı aşkın bir süre geçtikten sonra katil bir nebze de olsa unutulur ancak ana karakterimiz Jake Gyllenhaal’ın canlandırdığı Robert Graysmith ise bu olayın peşine düşer ve serüvenimiz başlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz