Nikah Makyajı Nasıl Yapılır

 

Her genç kızın en az bir kere hayalini kurduğu bu özel günde her şey kusursuz olmalıdır. Sevdiğiyle yeni bir hayata başlayacak çiftlerin en özel günü nikah günüdür. Gelin ve damat bu eşsiz gün için her detayı düşünür. Özellikle gelinler her ayrıntıda boğularak hayallerini gerçekleştirmek için ellerinden geleni yaparlar. Tasarım gelinlikler, duvaklar, ayakkabılar ve dahası tek tek hesaplanır. Uygun gelinlik ve saç tamamlandıktan sonra konu makyaja gelir. Videolar izlenir, kadın dergileri karıştırılır, arkadaşlardan fikirler alınır ve o güne hazırlanılır. Gelinler saç ve makyajda pürüz çıkmaması için kuaförüne provaya giderek nikah gününe hazırlanır.

 

Nikah Makyajı

 

Yeni bir hayat, nikah telaşı derken gelinler o günlerde uykusuz kalıyor. Gelinler nikah gününden birkaç gün önce mutlaka psikolojik ve fiziksel olarak kendini dinlenmeye almalı. Çünkü yorgunluk gelin adaylarında sivilce, göz altı çöküklüğü, sarı ve problemli bir cilt meydana getirecektir. Günler öncesinde maskeler, masajlar yaparak cildinizi hazırlamalısınız.

İyice dinlenmiş ve bakım yapılmış yüzde makyaja ilk olarak cildinizi nemlendirmeyle başlamalısınız. Daha sonra kaliteli bir primer ile devam etmelisiniz. Bütün gözlerin sizde olduğunu düşünürsek birçok kişiyle iletişimde olup, kucaklaşacaksınız. Primerda özellikle yaz günlerinde makyajınızın kalıcılığını arttırarak cildinizi fondötene hazırlayacaktır.

nikah makyajı - Nikah Makyajı Nasıl Yapılır

Fondöten Tercihi

 

Fondötende ise oldukça dikkat etmelisiniz. Açık renk, koyu renk, sarı alt ton, pembe alt ton gibi çeşitleri bulunan fondötende size uygun olanı bulmalısınız. Seçtiğiniz fondöteni boynunuzda deneyerek doğru tercihi yapabilirsiniz. İdeal fondöten, makyajınızı daha güzel gösterecektir. Ama makyaj ürünlerinde dikkat etmeniz gereken bir nokta da güneş koruma faktörünü içermemesidir. Güneş koruma faktörlü makyaj ürünleri fotoğraf çekimlerinde ışığı yansıtarak farklı çıkmanızı sağlayabilir. Süngerle fondöten uygulamalarınız daha başarılı olacaktır.

Kırmızı lekeler, gözaltı morlukları, sivilce gibi izleri kapatıcı ile pürüzsüzleştirmek çok kolay. Gelin makyajında likit kapatıcılar tercih edilmelidir. Kapatıcı renginiz ten renginizden sadece bir ton açık olmalıdır. En açık renk kapatıcılar sanıldığının aksine kötü görüntüye sebep oluyor. Kapatıcıyı ve fondöteni transparan bir pudra ile sabitlemeyi unutmayın.

 

Son zamanlarda oldukça moda olan aydınlatıcıyı dozunda ve doğru yerde uygulamak size fresh bir görüntü verecektir. Elmacık kemiklerinizin üstüne, yukarıya doğru uygulamalısınız. Aydınlatıcıyı burun ucunuza sürerek daha kalkık ve orantılı bir buruna sahip olursunuz. Allık ve bronzersız bir makyaj düşünülemez. Her tene uyacak şeftali bir allık sizi daha sağlıklı ve canlı gösterecektir. Bronzer ve kontür için yüz hatlarınızı iyice öğrenerek doğru noktalara uygulamalısınız.

Nikah makyajı nasıl yapılır - Nikah Makyajı Nasıl Yapılır

Göz Makyajı

 

Gelin makyajında gözler her zaman dikkat çekicidir. Simli ve doğal tonları birleştirerek harika bir uyum sağlayabilirsiniz. Hangi tonları seçerseniz seçin gözün dış kısmına koyu rengi, iç kısımlarına da açık rengi uygulamalısınız. Eyelinerda olabildiğince ince bir çizgi tercih edin. Gelin makyajının olmazsa olmazı takma kirpikleri göz yapınıza göre ayarlamayı unutmayın.

 

Dudaklarda ise cildinizde olduğu gibi maske ve nemlendiriciyi unutmayın. Daha sonra rujunuzun renginde bir kalemle dudaklarınızı çerçeveleyin. Rujunuzun rengi nude olmalı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz