Parti Makyajı Nasıl Yapılır?

 

Parti herkesin zevk aldığı bir aktivitedir, dilediğince eğlendiğin, müzikle coştuğun ve sosyalleştiğin yer partilerdir. Özellikle kadınlar partiye giderken erkeklere nazaran daha fazla özen gösterirler, hem kıyafetleri hem de makyajları ile adeta bir moda dergisinden fırlamış gibi görünmek isterler, hemcinslerine şov yaparak kendilerini ön plana çıkarmaya çalışırlar. Kıyafetleri tamamlayan en önemli unsur kesinlikle parti makyajıdır, ne çok ağır olmalı nede çok hafif. Birkaç tüyo ile partinin en gözde kızı olabilirsiniz.

parti makyajı - Parti Makyajı Nasıl Yapılır?

Hafif cilt makyajı yapın

 

Fondöteni, kapatıcıyı fazla kaçırmayın. Partide dans edip terleyeceğinizi düşünürsek akmış bir fondötenle karşı karşıya kalmak kimse istemez. Bu yüzden kalıp gibi sürmeyin, hafif kapatmanız gereken yerlere ufak dokunuşlar yapın. Cildinizin daha parlak görünmesini istiyorsanız altına ışıltılı bir baz uygulayın, gözaltlarınızı kapamayı ihmal etmeyin, beyaz gözaltları parti gibi ortamlarda gereklidir. Cilt makyajınızı pudra ile sabitlemeyi unutmayın ki tüm gece ilk anki gibi kalsın.

 

Cildinizin daha canlı görünmesi için allık ve bronzer sürebilirsiniz, ancak toz kullanmak yerine krem kullanın ki cildiniz daha canlı görünsün. Özellikle highlighterı abartın, tüm odak noktası elmacık kemiklerinin ve burnun üstü olsun, krem highlighter sürüp baz hazırlayın ve üstüne toz uygulayın böylece partinin parlayan yıldızı siz olabilirsiniz.

partide makyaj nasıl yapılır - Parti Makyajı Nasıl Yapılır?

Renkli göz makyajı seçin

 

Sonuçta parti, her gün olan bir şey değil bu yüzden bazı şeyleri abartmak sorun olmaz. Tabi abartılacak yerler bilinmelidir, bunun için en doğru nokta gözler olacaktır. Gözlerin renkli ve ön planda olduğu bir makyaj yapabilirsiniz. Bunun için turuncu, pembe, sarı gibi canlı hatta fosforlu renkler seçin ve tüm göz kapağınıza uygulayın, isterseniz gliter veya sim de sürebilirsiniz. Değişik bir görüntü yakalamak istiyorsanız göz çevrenize yıldız, kalp gibi stickerlar yapıştırabilirsiniz.

 

Kirpiklerinizi ise oldukça siyah ve belirgin yapın, bunu rimelle ya da direk takma kirpik takarak yapabilirsiniz. Kirpik diplerinizden siyah veya kahverengi göz kalemi ile geçin ve dağıtın. Ya da hiç göz kalemi sürmeyin ve etkiyi sadece renkli fara, sime bırakın. Gözünüzü daha büyük açık ve açık göstermek için beyaz göz kalemi sürebilirsiniz.

 

Göz makyajınıza göre ruj seçin

 

Ruj seçerken göz makyajınızı dikkate alın, bu parti olduğu için illa bir yeri patlatıp diğer yeri sönük bırakmak zorunda değilsiniz. İki yeri de patlatabilirsiniz. Kırmızı, pembe tonlarında ruj sürebilirsiniz hatta üstüne gloss sürün ki daha belirgin olsun. Ruj sürmeden önce dudak kalemiyle çerçevelemeyi unutmayın.

 

Kaşlara dikkat

 

Kaşlarınızı doldururken fazla koyu olmasından kaçının, parti modası kaşların yukarıya doğru taranmasıdır. Bu yüzden doldurduktan sonra kaşlarınızı jel yardımıyla yukarıya yapıştırın ve ayrık görünmesini sağlayın. Daha yukarıda görünmesini istiyorsanız alt kemiğe beyaz kalem çekip dağıtın ve highlighter sürün.

 

Sabitleme spreyi sıkın

 

Tüm makyaj bittikten sonra sabitleme spreyi sıkmayı ihmal etmeyin, bu sayede ilk anki gibi tüm gün sizinle kalacaktır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz