Podyum Makyajı Nasıl Yapılır

 

Podyum Makyajı Nerelerde Kullanılır?

 

Podyum makyajları genellikle moda ve kadın dergileri çekimlerinde, defilelerde ve birçok alanda kullanılıyor. Podyum makyajı uçsuz bucaksız bir makyaj çeşididir. Normal makyaja göre çok daha farklı, yaratıcılık ve hayal gücü gerektiren sıra dışı makyaj türlerindendir. Dikkat çekmek ve alışılmışın dışına çıkmak söz konusudur. Günlük kullanılan makyaj tipinden çok uzaktır.

podyum Makyaj nasıl yapılır - Podyum Makyajı Nasıl Yapılır

Podyum Makyajı Önerileri Nelerdir?

 

Böyle makyajlar için ilk önce elinizde malzeme olması gerekiyor. Yapacağınız makyajı kararlaştırmamız gerekiyor. Elinizde mavi, yeşil, beyaz, sarı, turuncu gibi moda olan renklerin olması size kolaylık sağlayacaktır. Mesela kirpiklerinize beyaz, mavi renklerde rimel sürmek sizi farklı gösterecektir. Parlak, simli ürünlerinizin olması işinizi daha iyi yapmanızı sağlar. Bu renkli, simli farlarla uzun kuyruklu şeritler çekebilirsiniz. Sarı, beyaz renkleri göz pınarlarınıza sürerek çekici görüntüye sahip olabilirsiniz. Yüzünüze çiller yapmakta sizin işinize yarayacaktır. Pembe, yeşil, sarı, mor gibi renklerle göz kapağınıza desenler çizebilirsiniz.

 

Makyajınızda kirpik kullanmak sizi ön plana çıkaracaktır fakat tüm bunları yaparken yüzümüze makyaj bazı sürmeyi ihmal etmemeliyiz. Böylelikle daha mat ve kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Daha farklı görüntüler elde etmek için kaşlarınızı renkli maskaralarla boyayabilirsiniz. Sürdüğümüz farların üstüne sim dökebilir ya da parlak pullardan yapıştırabilirsiniz. Beyaz göz kalemiyle göz içini boyayarak gözlerimizi bir tık daha büyümüş gösterebiliriz. Sıvı göz farlarından alıp fırça yardımıyla gör kapağınıza püskürtmek de seçenekler arasında olabilir. Gözler ön plana çıkacağı için dudaklarınızı çok fazla dikkat çeken renkler sürmemeye çalışın. Dudaklar ön plana çıksın diyorsanız gözünüzü sade tutmanız önerilir.

makyaj - Podyum Makyajı Nasıl Yapılır

Podyum makyajı için moda olan renkler nelerdir?

 

Göz farları için ilk önce parlak ve simli olan malzemeler elde etmek gerekir. Onun dışında pula benzer yapışkanlı, renkli şeyler de elde etmeniz yaratıcı işler çıkarmanızı sağlar. Bu makyaj çok geniş bir alana yayıldığı için biraz da sizin hayal gücünüze kalmış, kendinize göre değişik şeyler deneyebilirsiniz. Son yıllarda sarı, mavi, yeşil, turuncu mat renkler çok ön planda. Renkli rimeller sık sık kullanılmaya başladı. Siyah göz kalemlerinin yerini renkli göz kalemleri alıyor gibi gözüküyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz