Roblox Oyunu Nasıl Açılır?

 

Tek ve çok oyunculu olma özelliğine sahip olan Roblox oyunu, özellikle son 3 yıl içerisinde giderek beğenilmeye başlanmıştır. Daha çok çocuk yaştaki gruplar için ideal olsa da, büyükler içinde oldukça eğlenceli zamanların geçirilmesini sağlayan oyunda, kendi dünyanızı kurabilir ve arkadaş gruplarınız ile birlikte savaşarak eğlencenin dibine vurabilirsiniz.

 

Düşük sistem gereksinimine ihtiyaç duyması sebebi ile hemen herkes için sorunsuz indirilebilecek olan oyun bilgisayar cihazlarında olduğu kadar tablet veya akıllı mobil cihazlar içinde oynama imkânı sunuyor. Roblox oyununun indirilip, açılabilmesi için bilgisayar ve cep telefonu üzerinden iki farklı yol izlenmesi gerekmektedir.

 

Roblox Bilgisayar İçin Nasıl İndirilir?

 

Milyonlarca oyuncu kitlesine ulaşmayı başarmış ve farklı dünyaların yaratılabilmesi sebebi ile hayal dünyamızı genişletmeyi sağlamış olan Roblox oyununu bilgisayara indirebilmek için www.roblox.com site adresine giriş yapılması gerekmektedir.

 

Siteye girilmesinin ardından oyunu indirmeden önce kayıt olma işlemini tamamlamanız gerekiyor. Açılan sayfada karşınıza gelecek olan ekranda üyelik işlemleri bulunuyor.

 

 

 

Üyelik kısmının en altındaki sağ tarafta yer alan Get it from Microsoft butonuna tıklayın.

 

 

 

Bu işlemin ardından sayfanın Türkçe kısmına yönlendirmesi gelecektir. Sağ tarafta bulunan Git: Türkiye – Türkçe kısmını seçin.

 

 

 

Son olarak Ücretsiz+ Al kısmını seçin ve indirme işlemini onaylayın.

 

 

 

Oyunun açılabilmesi için orijinal site adresine giriş yapılması ve hesabınızda karşınıza gelen oyunlardan herhangi birine girilmesi gerekmektedir.

 

 

Roblox Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Bilgisayar cihazınızda Roblox oyununu oynamanız için kesinlikle www.roblox.com site adresine gitmeniz ve karşınıza gelen ekrandan kayıt olmanız gerekiyor. Doğum günü bilgileriniz, kullanıcı adı bilgileriniz, şifre ve cinsiyet bilgilerinizi girerek Kaydol butonuna tıklamanız yeterlidir. Bu aşamalardan sonra tekrar site ana sayfasına gelin ve sitenin sağ üst kısmında bulunan Oturum Aç kısmına gelerek, oluşturmuş olduğunuz üyelik bilgilerinizi girerek hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Bu işlemlerin ardından belirtilmiş olan Roblox bilgisayara indirme işlemlerini yapın ve oyuna sorunsuz olarak girin.

 

Roblox Mobil Cihazlarda Oynanır Mı?

 

Bilgisayar üzerinden oynanabildiği kadar akıllı mobil cihazlar üzerinden de oynanabilen Roblox oyunu App Store, Google Play Store ve XBOX ONE içinde sorunsuz kullanılabiliyor. App Store üzerinden oyunu indirebilmek için iPad ve iPhone mobil cihazları olması gerekiyor.

 

Roblox Android Cihazlar İçin Nasıl İndirilir?

 

Android cihazlar üzerinden Roblox oynayabilmek için Play Store hesabınız olması gerekmektedir. Play Store üzerinden oyunu indirebilmeniz için yapmanız gereken tek şey oyunun resmi site adresi üzerine gitmektir. Açılan sayfanın alt kısmında yer alan GET IT ON Google Play butonuna tıklayın. Otomatik olarak Play Store Roblox mobil uygulamasına gideceksiniz. Oradan Yükle kısmını seçin ve mobil cihazınıza oyunu sorunsuz olarak indirin.

 

iPhone İçin Roblox İndirme İşlemi

 

Tıpkı Play Store uygulamasındaki indirme işlemlerini yapacak olduğumuz iPhone telefon için Roblox indirme işleminde, tekrar oyunun orijinal site adresine giriş yapın ve en alt kısmına gelin. Sol alt kısımda bulunan Download on the App Store kısmını tıklayın ve açılan sayfada oyunu otomatik olarak yüklemeye başlayın.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz