Tatilde Çocuk İle Neler Yapılır?

 

Tatilde iseniz ve çocuğunuz ile daha çok vakit geçirmek istiyorsanız ve çocuğunuzda sıkılmışsa yapılabilecek şeylerden önce çocuğunuzun neyi ne kadar sevdiğinden emin olmanız gerekir. Çocuğunuz sırf siz istediniz diye mi yoksa gerçekten o şeyi sevdiği için mi bahsettiğiniz şeyle ilgileniyor. Bu konuyu onunla açıkça da tartışabilirsiniz. Çocuğunuzun hayır deme potansiyelini ve kendini ne kadar açabildiğini görmeniz açısından da etkili bir küçük önlem olacaktır. Çocuğunuzun neyi tam olarak sevdiğine emin olduktan sonra çeşitli etkinliklere başlayabilirsiniz. İlk olarak yaz tatili etkinliklerini göz önünde bulundurmak gerekir ise;

 

Çocuğunuz ile yüzmek; Onunla çocuk havuzuna girmek, su topu oynamak. Belki size şaşırtıcı gelebilir bir çocuk havuzu fakat bu çocuğunuzun sizinle arkadaşta olabileceğini ona gösterecek ve unutmayacak bir anısı olacağını bilmelisiniz.

 

Animasyonlara katılmak; çocuğunuz ile eğer gittiğiniz yaz tatilinde oraya ait animasyon ekibi varsa ve bir etkinlik düzenliyorsa bence sizin de çocuğunuzla birlikte yüz boyamak ya da ufak çaplı maskeler takıp kostümler giymek eğlenceli olabilecektir.

 

Açık hava tiyatroları; hem kültür açısından çocuğunuzun bu köklü etkinliği tanıması hem de oynanan oyunun ona katacağı artılarla birlikte gayet güzel ve kaliteli zaman için tatil yerlerinde yazları kaçırılmayacak eğlence olan açık hava tiyatrosuna birlikte gidebilirsiniz.

 

Tatil yerindeki kültürü tanımak; tatil yapılan yerlerin kültürlerini, gezilecek tarihi yerlerini bulup çocuğunuzla birlikte kültür turu yapabilirsiniz. Bu hem anne babaya hem de çocuğun erken yaşta bu tip etkinliklerinde olduğuna ve alışkanlık kazanmasına yardımcı olacaktır.

tatil - Tatilde Çocuğumla Neler Yapabilirim?

Çocuk İle Evde Yapılan Tatil.

 

Eğer tatili evde kafa dinlerken geçirmek istiyorsanız ve çocuğunuzun da sıkıldığını fark ediyorsanız yapılabilecek birkaç şey ise;

 

Evde puzzle veya lego yapmak; evde iken yapılabilecek en güzel ve vakit geçirici etkinliklerin başında gelen puzzle ve legolar, çok parçalı olup birde yapmak yerine bir kaç güne yayıp keyfi arttırılabilecek bir etkinliktir. Birlikte parça avına çıkmak ebeveynler içinde çocuk içinde keyifli olacaktır.

 

Birlikte şef olmak; çocuğunuzun sizin de mutfakta ne yaptığınızı merak ettiğine eminim. Bu şekilde hem merak giderip hem eğlenceli un savaşlarını anılarınıza ekleyebilirsiniz. Çocuğunuzla süslü cupcakeler, şekilli kurabiyeler yapıp bunları sevdiği oyuncaklarına benzetirken kahkahalarınız birbirine karışacaktır.

 

Kitap Okumak; hem çocuğunuzun okuma alışkanlığına katkı sağlamak için eline en sevdiği kitaplardan birini vererek onu dinlemeyi hem de siz onu bilgilendireceğine inandığınız çocuk kitaplarıyla ona kitap okuyup bilgilenmesini sağlayabilirsiniz.

tatilde çocuğumla neler yapabilirim - Tatilde Çocuğumla Neler Yapabilirim?

Kış Tatilinde Çocuk İle Neler Yapılır?

 

 Kış tatiline çıktıysanız eğer muhtemelen bir kayak tatili yapacağınız karlı bir yer seçmiş olacaksınız. Çocuk ile yapılacak karlı aktivitelerden birkaçı;

 

Birlikte kayak yapmak; çocuğunuza da bir küçük kayak takımı aldığınızda birlikte kayabilir onunla eğlenceli yarışlar yapabilirsiniz.

 

Buz pateni; eğer çocuğunuz bu konu hakkında pek alışkanlık edinmemişse ona öğreterek başlayabilirsiniz bu etkinliğe hem bir yeni etkinlik sahibi olmuş olur hem de çok eğlenceli bir anınız daha olacaktır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz