Tatile Eşinizle Mi Gitmek İstersiniz?

 

Tatilin uzun kısa birçok tanımı olabilir. Okula giden çocuklar için derslere ara vermek iken çalışan ebeveynler için işe ara vermektir. Yani en kısa açıklama ara vermek olabilir. İsteyerek veya istemeyerek ara vermek. Haftalık, dini ve milli bayramlarda yapılanlar rutin olanlarıdır. İzinlerde tatilden sayılır mı bilinmez. Bir kaç gün izin aldım, tatile çıkıyorum denildiği malumdur.

 

Planlama Zamanı

 

Çalışan bireyler izinlerini hesap ederek planlamalar yapmaktadırlar. Varsa çocukların okulları da etkili olmaktadır. İşten ayrılma zamanı ve tekrar dönüşle ilgili ayrıntılar hesap edilmektedir. Hayalini kurduğunuz ama bir türlü gidemediğiniz gezinin planını yapıyor olabilirsiniz. Kalınacak, gezilip görülecek yerler araştırılır. Bilenlerden varsa gidip görenlerden sorup soruşturulur. Günümüz araştırmalarının çoğu internet ortamında yapılır.

 

Yapılan planlamalarda ekonomik durumun etkisi de yer almaktadır. Aileler ya da bireyler tatil planlaması yaparlarken bütçelerini hesap ederler. Harcamalar nerelere yapılacak, yeme içme ve barınma giderleri neler hesap edilerek ekonomik planlar da yapılır.

eşimle tatil - Tatile Eşinizle Mi Gitmek İstersiniz?

Karar Verme Aşaması

 

Alınacak kararlar gidilecek yere, zamana ve ekonomik duruma göre farklılık gösterecektir. Aile büyükleri ve doğup büyüdüğün yeri ziyaret gibi durumlar genel olarak aileyle birlikte gidilen yerlerdir. Bayramların geçirileceği yerlerde yine aile bireylerinin birlikte olması gereken zaman ve mekânlardandır. Kullanılan zamanlar ve mekanlar alınacak kararları olumlu ya da olumsuz yönde etkilemektedir.

 

Eşinizle birlikte geçireceğiniz geçirmek istediğiniz tatiller olduğu gibi tek başınıza geçirmek zorunda kaldığınız durumlar da vardır. Bazen kadın kadına, erkek erkeğe gidilebilecek zaruretler ortaya çıkmaktadır. Hoşunuza gitse de gitmese de zaruretler kararlara etki edecektir.

 

Eşinizle Gitmenin Sonuçları

 

Tahmin edilebilecek bir kaç sonuç vardır. Kişiden kişiye değişebilirlik gösterir. Olası sonuçlardan bir kaçı şöyle ola bilir.

 

Sadece aile ortamları, eşinize ve kendinize uygun yerler belirlenmelidir. Aranızda bekar arkadaşlarınız varsa uyum sorunu yaşana bilir. Mutlaka bir sabit kalacak yeriniz olmak zorundadır. Bir birinizle sürekli uyum halinde olmak zorunda kalınacaktır. Mecburen iki kişilik yer arayıp bulmak durumundasınız.

 

Eşinizle uyum ve anlayış içerisinde iseniz neden olmasın. Birlikte vakit geçirmeyi seviyorsanız eşinizle gitmeyi elbette istersiniz. Birlikte anılarınız olsun istemez misiniz? Beraber gitmez iseniz aklınız sürekli bir birinizde kalacaktır. Ailecek tatile gitmenin tadına varacaksınız. Kendinizi güvende ve huzurlu hissedeceksiniz.

İleride tekrar hatırlayıp anlata bileceğiniz bir anınız olabilir.

tatil planı - Tatile Eşinizle Mi Gitmek İstersiniz?

Hayatınızın her anını eşinizle birlikte geçirmeye uyarlamalı ona göre programlar yapmalısınız. Sıkıntılara birlikte katlanmalısınız. Bazı olumsuzlukların olacağını anlamalı ve birlikte çözüm üretilmelidir. Tatildeki uyumun evdekinden farklı olacağı bilincinde olunmalıdır.

 

Eğer evli iseniz birlikte bir tatile çıkmak doğru karardır. Hayatın ev dışında da birlikte yaşana bilirliğini tecrübe etmiş olacağından güven oluşacaktır. Bilmeyen bireyler bilgilerini artıracaktır. Dışarıda mevsim bahar mı yoksa kış mı anlaşılacaktır. Anlatılanlar karşısında fikir sahibi olunarak değerlendirmeler o doğrultu yapılacaktır. Tatilin sizi yormayıp dinlendireceği planlar yapılmalıdır.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz