Terazi Burcu Özellikleri

Terazi burcu, 23 Eylül ile 23 Ekim tarihleri arasında dünyaya gelen insanların burcudur. Yönetici gezegeni Venüs olan terazi burcu insanlarının elementi havadır.

Burçlar arasında en nazik, en kibar, en dengeli ve en anlayışlı burçtur. Adeta aşk için yaratılmışlardır. Terazi burcu dengeli ve uyumludur. Sabırlı, eşitlikçi ve adil kişilikleri ile tanınırlar. Akıllı, zeki, ne istediğini bilen ve uyumlu insanlardır.

Terazi burcu insanı, hem dinlemesini, hem konuşmasını iyi bilen insanlardır. Çevresinde bilge olarak tanınır. Her zaman hoşgörülü, sabırlı ve adaletli olması ile insanları kendine çeker ve herkesin akıl danışanı, dert ortağı olur. İlişkilerinde denge ve eşitliğe aşırı önem verir. Karşısındaki insandan da daimi bunu bekler. Haksızlık etmemekle birlikte haksızlığa da gelemez. Kavgadan, çatışmadan, gürültüden ve aşırı hareketten hoşlanmaz. Bütün sorunların karşılıklı konuşarak, birbirini dinleyerek çözüleceğine inanır. Uyumlu, huzurlu, dengeli bir ilişki arar.

Terazi burcu insanı, sanata düşkündür. Kariyerlerini sanat, tasarım alanında ilerleten terazi burçlarına çokça rastlayabilirsiniz. Görsellik, zarafet onları için çok önemlidir. Belli etmese de mükemmeliyetçi bir yapıları vardır. Birçok alanda başarı sağlayabilecek kadar geniş bir bilgi yelpazesine sahiplerdir. Akıllı ve yeteneklidirler.

En ufak bir haksızlığa bile tahammül etmezler. Adalet ve eşitlik onlar için her şeyden önemlidir. Yaşamlarının her alanında bunun etkisi vardır.

Terazi burcu insanı düşünmeden harekete geçmez. Harekete geçmeden önce mutlaka yapacağı şeyi, söyleyeceği cümleleri enine boyuna düşünüp ölçü tartar. İnsanları konuşmalarıyla etkilemeyi severler. Başkalarının hakkında ne düşündüğü her zaman çok önemlidir bir terazi burcu için. Kitap okumayı, araştırmayı, daima yeni bir şeyler öğrenmeyi severler.

Terazi burcu insanları cömerttir. Sahip olduklarını başkalarıyla paylaşmasını sever. Bu durum zaman zaman onları zora soksa da bu durumdan şikâyet etmezler.

Bağımsızlıklarına düşkün olan terazi burçlarına zorla bir şey yaptırmaya kalkıştığınızda karşınızda soğukkanlılığını ve kibarlığını yitiren bir insan görebilirsiniz. Sınırlandırılmaktan ve emir kiplerinden hoşlanmazlar.

Terazi burcunun en göze çarpan olumsuz özelliği kararsızlığıdır. Hemen hemen her konuda her zaman kararsız olan terazi burcu insanı için harekete geçmek çok zordur. Bu durum hayatlarının birçok alanında onlara zor anlar yaşatır. Çok düşünüp geç karar vermeleri bazen sadece onlara değil çevresindeki insanlara da olumsuz yansıyabilir.

Terazi burcu insanı acele etmeyi sevmez. Telaşlı haller ona göre değildir. Duygusal yapıya sahiptirler. Üzüldükleri zaman bu hissi derinden hissederler.

Sakin, ılımlı, iletişime açık ve anlayışlı olan terazi insanları, en sinirli insanları bile sakinleştirebilme özelliğine sahiptir. İyi diyalog kurmaları onlara hayatının her anlamında katkı sağlamıştır. Sevilen, sayılan, eğlenceli ve renkli kişiliği olan terazi burcu insanları çevresi tarafından çok sevilir ve takdir görür. Tam bir arabulucudur.

Terazi burcu insanları, sevgi dolu kalpleri, parlak zekâları, dürüst yapıları ile bilinen insanlardır. Aşk tanrıçası Venüs tarafından yönetilen bu burç için aşk, bu hayattaki en önemli şeydir. Adeta aşk için yaşarlar. Son derece romantiktirler ve de bunu belli etmekten hoşlanırlar. Hayatları boyunca denge ve uyum içinde, huzurla yaşayacakları aşkı ararlar. Bulduklarında da kolay kolay bu aşklarından vazgeçmezler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz