THE WALKİNG DEAD 11.SEZON TANITIMI :

Yıllardır ekranların en sevilen yabancı dizilerinden olan The Walking Dead 11. sezonunun yayınlanacağı tarih açıklandı!

Genel olarak çizgi romanlardan uyarlanan the walking dead dizisinin konusu ise zombi istilasına maruz kalan insanların hayatta kalmak adına verdiği mücadeleleri anlatılmaktadır.

Bulaşıcı bir hastalık yüzünden heba olmuş bir medeniyet zamanla zombileşmeye başlıyor ve bir nevi ayaklanma yaşanıyor. Zombilerdeki hastalık beyinlerinde nüksettiği için ancak kafalarına vurulan darbelerle etkisiz hale getirilebiliyorlar. İnsan ve hayvanlarla beslenen yaratıklarla mücadele eden bir grup vardır. Zombilere karşı mücadele veren bu grubun lideri ise şerif yardımcısı olan Rick karakteridir.

10 yılı aşkın geçmişiyle zombi yaratık dizileri kategorisinde reyting rekorları kıran the walking dead dizi hayranlarını 11.sezon tanıtımı ile sevindirdi.

Dizideki bazı bölümlerde istenilen performansı gösteremeyip seyircilerin uzaklaşmasına neden olsa da the walking dead dizisi başarılı bir proje olduğunu her geçen gün ispat ediyor.

  1. Sezonunda büyük bir sükse yaratan dizide 11.sezonun final olmasından dolayı the walking dead hayranları tarafından beklentiler bayağı bir yüksek olacak elbette.

The walking dead haziran veya temmuz aylarında yani bu yaz gösterime girecek.

Diziden izleyenlerini üzecek kötü bir haber geldi. Bu haber the walking dead dizisinin 11.sezonuyla finali yapacağı duyuruldu.

The walking dead final sezonunda bu fantastik diziye bir karakter daha katılıyor. Karakterin adı Mercer olacak. Mercer karakterini canlandıracak kişi ise birçok başyapıtta görev alan James Shaw olacak.

İkonik bir yapıya bürünen the walking dead dizisi geçmişteki 10 sezonunun aksine daha uzun sürecek.

  1. Sezon olan final sezonu diğer sezonlara kıyasla daha uzun olacak ve tam 24 bölümden oluşacak.

Aksiyonu bol olan zombi dizisi 22 ağustos 2021 tarihi itibariyle ilk 8 bölümü birden hayranlarının meraklarını gidermek adına yayınlanacak.

The walking dead dizisinin 11.sezonu 2 parça halinde 24 bölümden izleyicinin beğenisine sunulacak.

The walking dead dizisinin son sezonunun ilk 12 bölümü 2021 yılında izleyiciyle buluşacak.

Dizinin 11.sezonunda bulunan diğer 12 bölüm ise 2022 yılında izleyenler karşısına çıkacak.

Dizinin baş sorumlusu Scott Gimple 11.sezonun son sezon olmasını dizinin markasının başlangıç adımı olacak farklı hikayeler ve yeni karakterlere yol göstereceğini ve 11.sezonun finalinde ise büyük bir vedanın dizinin hayranlarını bekliyor olacağını vurguladı.

Dizinin son serisi olan 11.sezon gösterime girmeden covid-19 pandemisi nedeniyle ertelenen 10. Sezonundaki final bölümü 4 ekimde yayınlanacak.

Uzun yıllardır kitlesini hayran bırakan The walking dead gerilim dizisinin merak edilen son sezon bölümleri genellikle Negan ve Maggie karakterleri arasında geçecek.

The walking dead dizisinde izleyiciyi şoke eden bir durum Negan karakterinin Gleen karakterini büyük bir cesaretle öldürmesiydi.

Her ne kadar izleyici kitlesi dizinin çizgi roman halini okusa da bu sahne onlar için beklenmedik bir sahneydi.

Dizinin başka bir sahnesinde ise Gleen karakterinin eşi konumunda olan Negan’ın yaptığı bir şeyden dolayı öldürmek istemesiydi.

Bu sonuçtan yola çıkarak Rick karakterinin Negan karakterinin yaşamasına izin vermesiyle Maggie karakterinin neden bu denli sinirlendiğini bir nevi gösteriyor.

The walking dead dizisinin 9.sezonunda izleyiciler Maggie karakteri Negan karakterini öldüreceğini düşünürken Maggie, Negan’ı öldürmekten vazgeçmişti.

Maggie karakterinin the walking dead dizisine geri dönüşünü hayranlıkla izleyen izleyici kitlesi tarafından Negan karakterinin hapishaneden çıktığı zaman Maggie karakterinin tepkisinin ne denli olacağı merak ediliyor.

Yayınlanan fragmanda Maggie karakterinin ayrıldığı süre zarfından bu yana kendisi ile ilgili olayları barındıran mektubu okuduğu görülüyor.

Maggie karakterinin okuduğu mektupta Tara,Enid ve Jesus karakterlerinin ölümleri dahil birçok kayda değer olay ayrıntılarıyla anlatıldığı görülmektedir.

AMC izleyici tarafından rağbet gören bir dizi olan the walking dead dizisinin ardından bu diziyi aratmayacak yeni bir projeyle sevenleri karşısına çıkacaklarını açıkladı.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz