Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

 

Bakımlı olan ve cildine iyi bakan hanımlar düzenli olarak maske yapmaktadır. Evde doğal malzemeler ile yapılan maskelerin her birinin farklı işlevleri ve faydaları bulunmaktadır. Cilt tipine uygun maskeyi hazırlamak isteyen kişiler evde bulunan doğal malzemeler ile kolaylıkla maske hazırlayabilir. Maskelerin yanı sıra haftalık kürler ya da detoks maskeleri de cildin nefes almasını sağlamaktadır.

 

Kuruluğa Karşı Muz Maskesi

 

Muz maskesi doğal malzemeli, cilt için oldukça faydalı maskelerden biridir. Cildinde kuruluk problemi olan ve pul pul dökülme yaşayan kişiler haftada iki kere muz maskesini yapmalıdır. Kuruluğa karşı yüz maskesi nasıl yapılır sorusu için bu maske tarifi birebir etki sağlamaktadır. 1 adet muzu püre haline getirerek içerisine 1 tatlı kaşığı süt ve 1 tatlı kaşığı bal ekleyin. Cildin nem oranını arttırmak için bu malzemeler karıştırılarak bir süre bekletilmelidir. Ardından temiz cilde uygulanarak yaklaşık yarım saat cilt üzerinde bekletildikten sonra yıkanır.

Woman with face mask 613357 - Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Antioksidan Kaynağı Elma Sirkesi Maskesi

 

Sivilceli ve problemli cilt tipine sahip olan kişilerin en çok merak ettiği konu yüz maskesi nasıl yapılır sorusudur. Alın ve yanak bölgesinde çıkan sivilceler çoğu zaman acı verici olmaktadır. Bu tarz sivilcelerin oluşumunu engellemek ve var olan sivilceleri yok etmeye yönelik en etkili maske elma sirkesi maskesidir.

 

Elma sirkesi maskesi için saf elma sirkesinden bir miktar kaseye boşaltılır. Ardından pamuk ile temiz cilde masaj yaparak yedirilir. Bu maske ciltte oluşan bakterileri öldürerek sivilce oluşumunu tetikleyen etkenleri de ortadan kaldırmaktadır. Aynı zamanda cildin daha aydınlık ve parlak gözükmesi bu maske ile mümkün. Düzenli bu maskeyi yapan kişilerin kısa zaman içerisinde sivilce problemi gözle görülür şekilde azalmaktadır.

Patient receives face mask 454960 - Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Cildi Aydınlatan Yoğurt Maskesi

 

Lekeli ya da koyu renk cilde sahip olan kişiler için yüz maskesi nasıl yapılır sorusu merak edilen bir konudur. Cildin belirli bölgelerinde oluşan koyuluklar kişiyi rahatsız etmektedir. Güneş lekeleri ve çeşitli çevresel faktörler sonucu oluşan lekelenmelere karşı en büyük etki yoğurt maskesidir. Yoğurt maskesinin cilt için pek çok faydası bulunmaktadır. Cildin dokusunun yenilenmesini ve cilt üzerindeki hücrelerin harekete geçmesini sağlamaktadır.

 

Yoğurt maskesi için bir kase içerisine 3 yemek kaşığı yoğurt, 1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı limon ekleyerek karıştırın. Bu maskenin en önemli kısmı ise soğuk olarak uygulanmasıdır. Bu nedenle maske hazırlandıktan sonra yarım saat buzdolabında bekletilmelidir. Soğuk olarak uygulanan bu maske yüzde oluşan ödemin atılmasını sağlayarak şişkinliği de azaltmaktadır. Uygulandıktan yarım saat sonra yıkanan maske üzerine nemlendirici sürülmelidir. Bu maske haftada 2 kere tekrarlanabilir.

 

Nemlendirici Özelliği İle Bal Maskesi

 

Nemini kaybetmiş ciltler için yüz maskesi nasıl yapılır konusu merak edilmektedir. Cildin parlak ve nemli gözükmesi için en etkili maske şüphesiz bal maskesidir. Balın içeriğinde bulunan vitaminler sayesinde ciltteki kuruluk azalarak yerini nemli bir cilt yapısına bırakmaktadır. Bal ile yüz maskesi nasıl yapılır sorusu için bir kase içerisine alınan 2 yemek kaşığı balın içerisine 2 yemek kaşığı limon eklenerek karıştırılır. Daha sonra temiz olan cilde uygulanarak yarım saat bekletilir. Ardından durulanır.

Face mask 514178 - Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Cildin Yenilenmesini Sağlayan Limon Maskesi

 

Cilt hücrelerinin yenilenmesini ve cildin aydınlık gözükmesini sağlayan maskelerden biri limon maskesidir. Soğuk limonları halka şeklinde keserek temiz cilt üzerinde bekletin. Ardından limonu cildin üzerinde gezdirerek sorunlu olan bölgeler üzerine hafifçe bastırın. Limon kabuğunun içerisinde bulunan antioksidan yapı ile cilt hücreleri yenilenerek, cildin nefes alması sağlanır. Böylelikle parlak ve aydınlık bir cilde sahip olursunuz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz